fbpx

Objektituvastusrakenduse võimalused / Objektituvastus taskus

Kujuta ette käiku poodi, jalutust linnaruumis või miks mitte kõndi matkarajal, kus huvipakkuva eseme kirjelduse, hoone ajaloo või sambla-puu tutvustuse leiad paari liigutusega! Ega peagi selleks otsima klienditeenindajat, infotahvlit või ajama mitmes rakenduses jälge.

Paar aastat tagasi just sellise lahenduse lõime Spordi- ja Olümpiamuuseumile. Objektituvastusrakenduse, mis leidis nutiseadme kaamera ette seatud objekti automaatselt ja kuvas objekti kohta lisainfot. 

Muuseumile loodud rakendust oli võimalik tarvitada ilma, et pidanuks nutiseadmesse taas ühe rakenduse alla laadima, hulgaliselt fotosid klõpsima või muid imetrikke korraldama. Rakendus oli kasutatav kõige tavalisema brauseriga. Avades nutiseadmes brauseri ja näidates nutiseadme kaamerale huvipakkuvat eset, vastas rakendus eseme taustainfoga. Ehk teisisõnu rakendus kuvas muuseumi eksponaatide info nutiseadme ekraanile kiiresti ja vähese vaevaga. 

Süsteemi suurim eripära seisnes selle turvalisuses. Nimelt oli rakendus loodud selliselt, et kaamerapilt ei liikunud internetti, mistap oli välditud info sattumine valedesse kätesse.

Muuseumile loodud objektituvastusrakendus „Spordimuuseumi innovaatiline avahoidla uue külastajateteekonna keskne osa” pälvis 2021. aastal lausa Eesti muuseumide aasta muuseumikogu arendaja auhinna.

Süsteemil on palju häid omadusi

  • Rakendus on kasutatav tavalises nutiseadmes (nutitelefon, tahvelarvuti), mis enamikul meist nii ehk naa iga päev kaasas on.
  • Süsteem töötab kõigis veebilehitsejates (Chrome, Firefox, Safari vm) ja nutiseadet pole tarvis koormata uue rakendusega.
  • Objektituvastusrakendust on võimalik ühendada andmebaasiga, kuhu esemed ja nende lisainfo on juba sisse kantud.
  • Info liigub turvaliselt, sest objektituvastuseks ei ole tarvis kaamerapilti viia internetti.
  • Rakendus toetub masinõppele ehk kratile, nii et see suudab automaatselt tuvastada kaamera ette sätitud esemed ja kuvada eseme info andmebaasist.
  • Säästab nii klientide, külastajate kui ka pakkuja aega. Klient leiab paljude küsimuste vastused eseme vm kohta kiiresti ja selleks piisab ainuüksi nutiseadmest. Kliendil pole tarvis otsida klienditeenindajat, infotahvlit ega kulutada aega guugeldades.

Kui Sinulgi on hulk esemeid, mida tuvastada või leida ja mille kohta infot jagada, võta meiega ühendust ja leiame koos parima lahenduse. Säästame uuendusliku lahendusega nii Sinu klientide kui ka Sinu aega ja seda just Sinu tegutsemisvaldkonnas.